Алгоритм організації і надання медичної допомоги при масових випадках
Алгоритм організації і надання медичної допомоги при масових випадках

 

Гудима А.А.2, Крилюк В.О.3, Кузьмін В.Ю.1

1Кафедра медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Київ, Україна

2Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського, Тернопіль, Україна

3ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», Київ, Україна

 

Масовий випадок – це ситуація, в якій внаслідок хвороби чи дії пошкоджувального чинника постраждали дві особи і більше.

Характерною рисою масового випадку є невідповідність між кількістю постраждалих, які потребують медичної допомоги та наявними силами і засобами служби ЕМД, яка функціонує у повсякденних умовах. Тому першочерговим принципом надання допомоги є організаційний, який полягає в оптимальному залученні наявних сил і засобів і надання поетапної медичної допомоги. При цьому виділяють перший і другий етапи медичної евакуації. На першому етапі працюють виїзні бригади ЕМД та інші сили і засоби Державної служби медицини катастроф. які залучаються відповідно до плану реагування на надзвичайні ситуації. Другий етап організовується у стаціонарах. Пріоритетним є роззосередження постраждалих по лікувальнихустановах. виходячи з їх потужностей щодо надання медичної допомоги постраждалим різної тяжкості. Оптимальним з цією метою є створення у приймальних відділеннях багатопрофільних лікарень відділень екстреної медичної допомоги, призначених для стабілізації життєво-важливих функцій пацієнта, який знаходиться у стані безпосередньої загрози для життя і не може бути відразу доправленим у спеціалізоване відділення.

Основною відмінною особливістю надання допомоги постраждалим і хворим у масовому випадку є необхідність проведення медичного сортування з метою виділення серед них пріоритету в наданні домедичної і медичної допомоги.

Мета дій рятувальних служб у масових випадках – врятувати життя якомога більшій кількості постраждалих на основі спадкоємних принципів надання допомоги рятувальниками МНС (працівниками МВС) і медичними працівниками.

 

 

Медичне сортування (triage) – розподіл постраждалих та хворих на групи за однорідними медичними/життєвими ознаками та обсягом необхідної медичної допомоги. Принципи і технологія медичного сортування повинні бути простими, якісними і корисними й відомими усім учасникам рятувальних дій. Вирішальні рішення у медичному сортування залишаються професійною і моральною проблемою медичного працівника.

 


Продовження у Файл-архіві

Создан 11 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником